Bu yıl 14. kez kapılarını açacak olan, Van Doğu Anadolu Tarım Hayvancılık ve Gıda fuarı 2010 yıllından itibaren düzenli olarak organize edilmektedir. Doğu ve Güneydoğu ekseninde Ortadoğu sektörünün buluşma noktası olan fuar, bölgenin en verimli aktivitelerinden biridir.

Tarımda önemli arazilere sahip olan bölgemizin tarımsal üretiminin arttırılması için uygulanacak olan Milli Tarım Projesi sonucunda bölge de oluşacak verimliliğin izlenmesi, gelişen yeni teknolojilerin tanıtılması ve yeni kurulacak bağlantıların merkezi olması hasebiyle fuarımız büyük önem arz etmektedir. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki tarımsal gelişmelerin en güzel takip yeri olan fuarımız yurt içi ve yurt dışı katılımcılarıyla ekonomiye katkı sunacaktır.

Her geçen yıl gelişerek büyüyen fuar Ortadoğu ve İran başta olmak üzere bölgede bilinen ve beklenen fuar haline gelmiştir. Her yıl yüz binlerce katılımcıyı ve yüzlerce profesyonel ziyaretçiyi buluşturan fuarımız, 2024 yılında 350 firmayı ve 120 bin ziyaretçiyle buluşturmayı hedeflemektedir.

Komşu il ve ülkelerden gelen profesyonel ziyaretçilerin yanı sıra özelikle tarım alanında gelişmiş olan İran İslam Cumhuriyeti başta olmak üzere, diğer ülkelerden gelen yüzlerce profesyonel alıcı heyetleri ile yurt içi ve yurt dışı pazarına açılma fırsatı sunmaktadır.

01-05 Mayıs 2024 Van Expo Fuar ve Kongre merkezinde gerçekleşecek fuarımız bu yılda verimli ziyaretçilerini bekliyor. Ortadoğu Tarım Fuarları arasında yerini almaya aday olan fuarımız, son iki yılda olduğu gibi satış rakamları kırmaya devam ediyor. Doğu, Güneydoğu ve İran başta olmak üzere Ortadoğu pazarına kapılarına açılmak isteyen firmalar için büyük fırsatlar sunan bu verimli arenaya davetlisiniz.