Tarım Gıda ve  Hayvancılık Bakanlığı ve ilgili birçok kurum  tarafından desteklenen Ajans Asya Fuarcılık tarafından düzenlenen 11. Van Doğu Anadolu Tarım Hayvancılık ve Gıda Tarım Fuarımız geçen yıllarda  satış rekorları kırmış bölgenin en verimli ve en büyük fuarıdır.  2019 yılında gerçekleştirdiğimiz fuara 157  firma katılım göstermiş ve 73.820 profesyonel ziyaretçisi ile bölgemizin en büyük fuarı olarak Türkiye’nin en verimli fuarları arasındaki yerini almıştır.  Fuarımızda son iki yıldır katılımcı bir çok firmamız satış rekorları kırmıştır. Özellikle traktör ve tarım aletleri satışı konusunda büyük bir başarı sağlamıştır.
  İran Tarım ve Hayvancılıkta çok büyük bir potansiyele sahiptir. Bundan dolayı da makine ve ekipman sektörlerinde de özellikle gelişmiş teknolojik ürünlere ihtiyaç vardır. Özellikle İranda tarımda etkin olan Doğu ve Batı Azerbaycan eyaletleri Erdebil, Urmiye Ticaret Odaları ve Tebriz Tarım Birliği ile bağlantılı yapmış olduğumuz çalışmalar sonucu fuarımıza alım heyetleri ve profesyonel ziyaretçi getirilmesi hedeflenmektedir. İlimize yakın olması konumuyla özellikle İran  tarım ekonomisi pazarı başlıca ulaşılabilir hedef kaynak pazar durumundadır, bunun fırsata çevrilmesi için fuarlarımız ev sahipliği yapmaktadır.
Bu bağlamda tüm tarım birimleri ve kurumları tarafından desteklenen fuarımıza katılımınız  sizlere ekonomik katkı  aynı zamanda sektörde vizyon değeri katacaktır. Fuarımıza davetlisiniz.
İLETİŞİM :
Erciş Yolu Üzeri YYÜ. Karşısı OSB Girişi Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi TUŞBA/ VAN
Telfax : 0432 215 81 80          Gsm: 0535 655 13 93
www.vanfuar.com/ e-mail.vanfuar@gmail.com