9. Van Turizm ve Seyahat Fuarı
Başlama Tarihi: 27.09.2018
Yer: Ortadoğu Fuar ve Kongre Merkezi
Genel Bilgiler
VAN DOĞU ANADOLU TURİZM VE SEYAHAT FUAR VE KONGRESİ 27-30 EYLÜL 2018 TARİHLERİ ARASINDA  Van Expo Fuar ve Kongre Merkezin'de
 
Türkiye’nin en stratejik bölgesinde ve turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat  Fuarı ve II. ULUSLARARSI BATI ASYA TURİZM ARAŞTIRMALARI KOGRESİ, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, Van Valiliği Van Büyükşehir Belediyesi, TURSAB, Van Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB, ve bir çok kurumun desteği ile Ajans Asya Fuarcılık Org. Ltd. Şti tarafında  9. kez 27-30 Eylül  2018 tarihleri arasında Van’da gerçekleşecektir. 
 
Geçtiğimiz yıl yurt içi ve yurt dışından 102 katılımcının yer aldığı fuarda 4.500’ü yabacı olmak üzere 41.380 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. bu yıl 6 ülke ile ülke genelinde 200 katılımcı ve 50.000 ziyaretçi hedeflenmektedir.  
 
  
FARKLI KÜLTÜRLERİN VE YENİ DESTİNASYONLARIN BULUŞMA NOKTASI
 
Ülkemiz ile Ortadoğu ve Batı Asya’yı bir birine bağlayan bir noktada olması Asya ve Avrupa arasındaki son nokta olması nedeni ile Van Turizm Fuarı  her yıl artan yerli ve yabancı katılımlarıyla  büyümeye, katılımcılarına fırsatlar sunmaya ülkemiz ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya devam etmektedir.
 
Ülkemizin ve çok sayıda ülkenin turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, farklı kültürleri ve yeni destinasyonlarla çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle son yıllarda ülkemiz turizmi için son derece önem arz eden İran sınırına 90. Km yakınlıkta olması ayrıca büyük bir avantaj sunmaktadır.
 
 
SPEED NETWORKING   
 
Van Doğu Anadolu Trizm ve Seyahat Fuarı  kapsamında bu yıl da fuara katılan firmalarla işbirliği yapmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden Türkiye’ye turist gönderen ve Türkiye’den turist götüren tur operatörleri ve seyahat acentelerinin karar vericileri fuara davet edilmektedir. Van Ticaret ve Sanayi Odası ve Ekonomi Bakanlığı  destekleriyle gerçekleştirilen bu özel program çerçevesinde, yurtdışından gelecek olan özel delegasyonlar fuar alanında özel ayrılan "SPEED NETWORKİNG" alanında stant sahibi turizmcilerimiz ile bir araya gelerek iş bağlantıları yapacaktır. Hedef Ülkelerimiz İran, Irak, Azerbaycan, Gürcistan olarak belirlenmiştir.
 
 
 
KOSGEB DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
 
Fuarımız bu yıl da KOSGEB tarafından teşvik verilecek fuarlar arasında yer almaya devam etmektedir.  KOSGEB en fazla 50 m2’ye kadar, m2 başına 100.-TL , kadar teşvik imkanı sunmaktadır.  
Daha fazla bilgi için, Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı  ekibi ile iletişime geçebilirsiniz
 
 
 
II ULUSLARARASI BATI ASYA TURİZM ARAŞTIRMALARI KONGRESİ
 
Kapitalizm üzerinden çoğaltılan, ticari ve metasal bir boyut kazanan turizm, doğru yönetilmesi gereken sektörlerden biridir. Şüphesiz bunun için yeni araştırmalara ve yeni arayışlara ihtiyaç vardır. İyilik, hakikat ve bilgi gibi dünyanın üstün değerleriyle uğraşmak ve bunları çoğaltmakla görevli olan bilim insanları, uluslararası organizasyonlarda turizmin sürdürülebilirliğini tartışmak ve yeni yaklaşımlar geliştirmek için bir araya gelmektedirler. Kendilerini bu Kapitalizm üzerinden çoğaltılan, ticari ve metasal bir boyut kazanan turizm, doğru yönetilmesi gereken sektörlerden biridir. Şüphesiz bunun için yeni araştırmalara ve yeni arayışlara ihtiyaç vardır. İyilik, hakikat ve bilgi gibi dünyanın üstün değerleriyle uğraşmak ve bunları çoğaltmakla görevli olan bilim insanları, uluslararası organizasyonlarda turizmin sürdürülebilirliğini tartışmak ve yeni yaklaşımlar geliştirmek için bir araya gelmektedirler. Kendilerini bu ortamlarda daha özgür hisseden akademisyenler, bilgilerine ilaveler yapabildikleri gibi düşüncelerini paylaşma fırsatı da yaratırlar. İkincisini düzenleyeceğimiz Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi bu amaca hizmet etmek için gerçekleştirilen bir organizasyondur.
 
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ev sahipliğinde Ajans Asya Fuarcılık tarafından  27 - 30 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan, "II. Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi" (IWACT’18) Düzenleme Kurulu adına, turizme gönül vermiş ve her düzeyde katkı sunan bilim insanlarımızı bilginin paylaşılarak çoğaltıldığı dostluk şölenine davet etmekten onur duyarım.  
Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi bu amaca hizmet etmek için gerçekleştirilen bir organizasyondur.
 
 
Prof. Dr. Faruk ALAEDDİNOĞLU
Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı
 
www.iwact.org.tr
 
 
.
 
 
 
 
NEDEN VAN DOĞU ANADOLU TURİZM VE SEYAHAT FUARI
Van Turizm Fuarı  Bölge’nin en büyük turizm fuarı olup nitelikli işbirliği fırsatlarını yakalayabileceğiniz etkili bir platformdur. 
 
2017 Van Turizm ve Seyahat Fuarını  tur operatörleri, seyahat acenteleri, otellerin yanı sıra havayolları, konaklama tesisleri, ulaşım firmaları ve bilişim teknolojileri firmaları ve nihayi turist  gibi turizm sektöründe yer alan 41.380 kişi  ziyaret etti.  
 
 • Son dönemlerde ülkemiz turizmi için son derece önem arz eden İran ve Ortadoğu pazarlarına girmek için en iyi fuar olması.
 • Yeni ve gelecek vaad eden iş birliği anlaşmalarına zemin hazırlamak.
 • Yeni ürün ve hizmetlerin lansmanını yapmak.
 • Yeni iş ortakları ve bayiiler kazanmak.
 • Gerek yurtiçi ve gerekse yurt dışından gelecek olan satın almacılarla doğrudan görüşme yapabilmek.
 • Yeni seyahat ve tatil destinasyonlarını tanıtmak.
 • Marka bilinirliğini yapmak ve güçlendirmek.
 • Doğu'nun tek turizm fuarında yer almak.
 • Bölgenizin ve ilinizin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerlerini etkili ve geniş bir şekilde tanıtmak.
 • Gerek Doğu Anadolu ve gerekse komşu ülkelerde ki turizm pazarında ki payımızı arttırmak.
 • Kış Turizmi, Sağlık Turizmi vs. tüm turizm etkinliklerinizi tanıtmak.
 
 
 
 
 
 
 
Başlama Tarihi: 27.09.2018
Yer: Ortadoğu Fuar ve Kongre Merkezi
 
Fuara Katılmak İstiyorum Reklam Vermek İstiyorum Stand Hizmetleri Bilgilendirilmek İstiyorum Van Şehri
AJANS ASYA FUARCILIK ORGANİZASYON LTD ŞTİ.
SıhkeCad. Adıgüzelİş Merkezi Kat:1 No1 VAN
Tel: 0432 215 81 80
Fax: 0432 21581 79